Bazı zamanlarda aktarmalı uçuş ile yolculuk yapılması gerekebilir. Aktarmalı uçuşların avantajları olduğu kadar dikkat edilecek önemli noktaları da vardır.  Her havayolu firması her şehre uçuş düzenlemek istemektedir. Lakin yolcu sayılarındaki azlıktan dolayı bazen uçuşlarda aktarmalı yöntem kullanılmaktadır. Uçak bileti alırken buna dikkat etmek gerekmektedir. Gidilecek yere direk uçuş yoksa aktarmalı seferler tercih edilebilinir.

Aktarma uçuşlarında görülen sıkıntılar;

Aktarmalı uçuş durumlarında iki uçak kalkış arasında uzun süre olabilir. Geldiğiniz uçağın hava alanına indikten sonra yeni uçağın kalkacağı ana kadar aktarma salonlarında kalmanız gerekecektir. O nedenle bu bekleme anında sizi meşgul edecek şeyleri yanınızda bulundurmalısınız. Kitap, gazete, dergi gibi okunacak materyaller sizi meşgul edecektir.

Aktarma uçuşlarında bagajlarınız size verilmeyecektir. O nedenle kabin bagajı haricindeki bavullara ihtiyaç duyacağınız eşyalarınız koymayınız. O zaman diliminde ihtiyaç duyulan malzemeye ulaşmanız sizin için meşakkatli olabilir.

http://www.ucakbiletisitesi.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir