•  

     

 

 

 

 

 

 

 

Cagri-Merkezi

Elazığ Uçak Bileti

Elazığ Uçak Bileti

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Tarihi geçmişi oldukça köklüdür. Tarih boyunca önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Genel olarak şehrin kurulma ve yerleşmesi 19. yüzyıla dayansa da şehrin içinde yer alan Harput’un tarihi Milattan önce 2000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Elazığ, yer altı zenginlikleri açısından çok zengindir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük hidroelektrik santrali bu kentimiz yer almaktadır.

Elazığ, birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için bünyesinde bu medeniyetlerden kalmış birçok tarihi eser barındırmaktadır.

Urartular tarafından yapılan Harput Kalesi, görkemli yapısıyla iç ve dış kaleden meydana gelmektedir. Harput Kalesinin hemen yanı başında bulunan Meryem Ana Kilisesinin tarihi 6. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Meryem Ana Kilisesi Süryaniler tarafından yapılmış en eski kiliselerden biridir. Bu kilisenin çok ilginç kılan yönleri arasında kaleye giden gizli yollara sahip olmasıdır.

Harput’un en eski camiisi milattan sonra 1156-1157 yıllarında yapılmış Ulu Camiidir.

Tarih tutkunlarının vazgeçilemezleri arasında bulunan Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi Fırat üniversitesinin içinde bulunmaktadır. Ve Türkiye’nin en önemli müzeleri arasındadır.

Elazığ’ın birçok doğal güzellikleri vardır. Bunlar arasında en çok duyulanı ve en meşhur olanı Hazar Gölü’dür. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en büyük barajlarından olan Keban Barajı bu kentin farklı güzelliklerinden.

Yer şekilleri sonucu oluşan Buzluk mağarası da bu şehrin mutlaka görülmesi gereken müstesna yerlerindendir.

Elazığ’ın en önemli folklor oyunların biri Çayda Çıra’dır.   El sanatları bakımından önde olan Elazığ, teknolojiye direnmektedir.

Elazığ’da geçim kaynağı Sanayi, ticaret, tarım olmakla beraber hayvancılık ta oldukça gelişen bir sektördür. Ovalar az olmasına rağmen ovalardan alınan verim çoktur.

Çevresinde Hazarbaba Dağı ve Mastar Dağı olmasından dolayı doğa turizmi gelişmiştir. Bunlar dağcılık, avcılık, doğa ve dağ yürüyüşleri, kayak merkezi gibi doğa turizmi sayılabilir.

Baraj ve göllerin de varlığından dolayı balıkçılıkta gelişme gösteren bir sektördür.

Elazığ bin beş yüz çeşit yemeği ile zengin bir gastronomiye kültürüne sahiptir.

Çedene Kahvesi, Orcikli şeker Elazığ’a has ürünlerdir. Ayrıca Kelleçoş, işgene, lobik, Harput köftesi, Pestilli yumurta, dolanger, kalbur hurması, kaygana, hesude, pirpirim, ışkın, söğürtme, ufalama, gömme gibi Elazığ’a ait geleneksel lezzetler mevcuttur.

Elazığ Transit yolar güzergahında bulunduğu için ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Bununla beraber hava yolu firmaları tarafından Elazığ uçak seferleri artmıştır. Artan sefer sayısı ile beraber firmaların birbirleri ile rekabeti sonucu Elazığ uçak bileti fiyatları da buna paralel olarak düşüşe geçti. Elazığ uçak bileti ile bir çok kente direk veya aktarmalı olarak seyahat etmek mümkün. Peki Elazığ’dan diğer kentlere veya diğer kentlerden Elazığ’a ucuz uçak bileti nasıl bulabilirim şeklindeki sorularınıza http://www.ucakbiletisitesi.com/ olarak en uygun, en ucuz biletleri ve sefer yapan firmaları, kaliteli bir hizmetle sizlere sunmaktadır. Elazığ uçak bileti için http://www.ucakbiletisitesi.com/ sitemizde bulunan arama platformundan nereden nereye , kaç kişi, ne zaman gibi sizden istenilen bilgileri, yanlış olmaksızın doldurup ara butonuna basınız. Karşınıza tüm Elazığ uçak bileti tedarik eden firmalar çıkacaktır. Bu sayfadan kendinize en uygun Elazığ uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en ucuz bileti alabilirsiniz. Son işlem olarak ödeme bölümünde ise tamamen güvenli platformumuz ile ister kredi kartınızla ister banka kartınızla gayet kolay ve pratik bir şekilde Elazığ uçak biletinizi alabilirsiniz.