•  

     

 

 

 

 

 

 

 

Cagri-Merkezi

Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Anadolu’nun en eski kültür merkezlerinden biridir. Tarihi ipek yolunun üzerinden bulunması nedeniyle birçok medeniyete dayelik yapmış ve bağrına basmıştır.

Erzincan, sahip olduğu kültürel ve tarihi zenginlikle birlikte müthiş bir doğa zenginliğine ve coğrafi konumuna sahiptir. Bu yönleriyle Erzincan, tam bir turizm cennetidir.

Erzincan şehir merkezine on beş kilometre uzaklığında bulunan Altıntepe, bünyesinde çok sayıda tarihi eser barındıran ve bu tarihi eserler ile Urartulara kaynaklık yapan bir höyüktür.

Sarp kayalıklar üzerine kurulu olan Kemaliye Kalesi, Anadolu’da yapılan en eski kalelerden biridir.

Tercan ilçesinde bulunan ve Orta Çağ’dan kalma Mama Hatun Külliyesi tam bir şah eser konumundadır. Bu külliye içerisinde mescit, kervansaray, hamam ve türbe bulunmaktadır. Bu yapı hala bütün ihtişamıyla ayakta ve ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır.

Kemah ilçesi baştan başa tarih kokmaktadır. Karanlık kilise döneminden kalma ve oyma taş sanatının en güzel örneklerini barındıran birden çok mağara ve yapı bulunmaktadır. Kemah’ta bulunan Buz Mağaraları ve Refahiye’deki Köroğlu Mağarası’da  ziyaretçilerini büyüleyen bir mekandır.

Erzincan’da temeli ta Urartular’a kadar dayanan Bakır işlemeciliği oldukça gelişmiştir. Bu antika kıymetindeki bakır işlemeciliğini, el sanatlarını, hediyelik eşya olarak dostlarınıza gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Ergan Kayak Merkezi henüz yeni hizmete girmekle beraber çok sağlam bir alt yapıya ve ulaşım ağına sahip olmakla birlikte çok kaliteli bir hizmetle halkının ve ziyaretçilerinin hizmetindedir.

Erzincan çevresinde bulunan Sivas ve Erzurum’a kıyasla oldukça ılıman ve çok güzel bir mevsime sahiptir. Bu mükemmel mevsim şartları sayesinde doğa yürüyüşleri, dağcılık ve kampçılık, Off-Road gibi doğa sporlarının önü açılmış ve bu yolda çok mesafe katetmiştir. Kemaliye’de bulunan müsait nehir varlığı ve mükemmel kanyon ile Rafting sporları profesyonel seviyede yapılmaktadır.

Erzincan, her Anadolu şehri gibi çok zengin bir yemek kültürüne sahiptir. Tabii olarak öne çıkan, en meşhur olan yemekleri sizler için derledik. Yaprak Döner, Erişte çorbası, Eşkili, Kete, Tulum peyniri, Tava leblebisi gibi ürünleriyle meşhurdur.

Erzincan’a seyahat etmenin en rahat ve en kolay yönü hava yolu iledir. Erzincan uçak bileti için Türkiye’nin her yerinden http://www.ucakbiletisitesi.com/ sitesi üzerinden uçak bileti almanız mümkün. Erzincan uçak bileti için sitemizde bulunan bilet sorgulama motorundan tüm firmaları görebilirsiniz. Bu arama motorundan nereden nereye, seyahat edilecek tarih, kişi sayısı gibi boş yerleri gerçek bilgilerle doldurup ara butonuna basınız. Daha sonra önünüze çıkan sayfadan tüm firmaların Erzincan uçak bileti fiyatlarını karşılaştırıp size en uygun olan bileti seçebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra üçüncü adım olan satın alma işleminde güvenli sistemimiz üzerinden ister kredi kartıyla, ister herhangi bir banka kartıyla bilgilerinizi girip gayet pratik bir şekilde Erzincan uçak biletinizi satın alabilirsiniz.