•  

     

 

 

 

 

 

 

 

Cagri-Merkezi

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ilidir. Erzurum, Tarihin ilk çağlarından beri medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Konya, Sivas ve Ankara’dan sonra Erzurum , Türkiye’nin en büyük dördüncü şehridir. Şehir Palandöken Dağı’nın eteklerine kurulmuştur.

Erzurum mevcut coğrafi konumundan dolayı birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve hala bu medeniyetlerin izlerini taşımaktadır. Anadolu’nun en eski yerleşimlerinden biri Olan Erzurum, yapılan kazılarda bulunan eşyalar ve kanıtlar çerçevesinde tarihi, Yontma Taş Devri’ne dayanan müthiş ve köklü bir tarihe sahiptir.

Anadolu’nun en zengin kültürel mirasa sahip olan Erzurum’da birçok medeniyet yaşamıştır. Bunlar Osmanlı, Urartular, Hititler, İskitler, Medler, Persler, Bizanslılar, Sasaniler, Emeviler, Moğollar, safeviler, İlhanlılar’ın egemenlikleri görülmektedir.

Erzurum tarihisel geçmişi ve kültürüyle birçok turist ve ziyaretçi çekse de günümüzde en çok turist ve ziyaretçiyi kendine çekmesinin sebebi kış sporları ve kış turizmidir. Erzurum, Türkiye’nin en eski kayak merkezlerinden biri olan Palandöken Dağı Kayak Merkezine sahiptir. Yakın bir tarihte kış olimpiyatlarına Erzurum ev sahipliği yaptı. Bu ve bunun gibi birçok Uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizde kış sporlarının ve kış tatilinin vazgeçilmez mekanları arasındadır.

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Erzurum, bu medeniyetlere ait izleri de günümüzde halen korumaktadır. Bunlar arasında Erzurum Kalesi Romalıların izlerini, dünyaca ünlü medrese Çifte Minareli Medrese Selçukluların izlerini, Anadolu’da yapılmış ilk eserlerden Üç Kümbet Saltukoğulları devletinin izlerini, Yakutiye Medresesi İlhanlıların izlerini taşımaktadır. Daha nice eserler halen tüm ihtişamıyla ayaktalar ve döneminin izlerini taşımaktalar.

Erzurum’un en meşhur yemekleri arasında ilk başta Cağ Kebabı gelmektedir. Akabinde bunu takip eden Ayran Çorbası, Sulu Börek, Kadayıf Dolması, Ekşili Dolma, Kesme Çorbası, Çiriş, Şalgam  Dolması ve Yumurtalı Pilav bu sırayı takip edenlerden.

Erzurum’a bağlı Pasinler ilçesinde bulunan kaplıcalar ve sıcak su kaynakları sayesinde termal turizm emin adımlarla gelişmekte olan bir sektör.

Muhteşem tarihiyle, medeniyetlerin izlerini barındıran tarihi eserleriyle, çok zengin kültürüyle, büyüleyici doğasıyla Erzurum tüm ziyaretçilerini beklemektedir.

Erzurum’a en konforlu ve en uygun bir seyahati nasıl gerçekleştirebilirim diye düşünüyorsanız  http://www.ucakbiletisitesi.com/ kafanızdaki tüm sorularınızı cevaplamak için hizmetinizdedir. Sitemizde bulunan arama motorundan en uygun Erzurum uçak bileti fiyatlarını bulabilirsiniz. En uygun Erzurum uçak bileti için arama motorundan nereden nereye, seyahat edilecek tarih, yetişkin,çocuk gibi şıklardan birini seçerek ve kaç kişi olduğunu belirterek ara butonuna basınız. Karşınıza tüm firmalara ait Erzurum uçak bileti fiyatları çıkacaktır. Bu platformdan firmaları karşılaştırarak kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Daha sonra %100 güvenli olan sistemimiz üzerinden ister kredi kartıyla ister banka kartıyla rezervasyon yapabilir veya satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.