•  

     

 

 

 

 

 

 

 

Cagri-Merkezi

Malatya Uçak Bileti

Malatya Uçak Bileti

Malatya, Roma ordularının uğrak yeri olarak adını tarihe yazdırmıştır. Bulunduğu jeopolitik konumdan dolayı kuzeyi güneye, doğuyu batıya bağlama özelliği nedeniyle birçok etnik kavim tarafından yaygın olarak uğrak bir mekan olmuştur. Bilhassa Fırat nehrinin doğuyu ve batıyı birbirinde ayırması bakımından Malatya’nın önemini daha da arttırmıştır. Bu jeopolitik konumdan dolayı Romalılar burayı orduları için bir üs olarak kullanmışlardır. Fırat nehri bu topraklara bereket bahşetmiştir. Malatya ve çevresi tarım bakımından gelişmiştir. İsmini tarihi bir kahraman olan Battalgazi’den alan Battalgazi ilçesinin tarihi Milattan sonra 97 ile 117 dönemlerinde kurulmuştur. Battalgazinin etrafı surlarla çevrilmiştir. Buda demek oluyor ki askerlerin yoğun olarak geçtiği bir üs konumundadır. Malatya’da sadece Romalılar değil Osmanlılar ve Bizanslılar gibi medeniyetler de Malatya’nın bu stratejik konumundan faydalanmaya çalışmışlardır.

Malatya  sert karasal bir iklime sahiptir. Kışlar soğuk ve uzun yazlar ise kurak ve sıcak geçmektedir.

Malatya’da mutlaka görülmesi gerekenler listesini sizler için derledik. Sırasıyla Bizanslılar tarafından yapılan Eski Malatya şehir suru, Romalılar dönemine ait Doğanşehir Kalesi, Yusuf Ziya Paşa Camii, Ulu Camii, Venk Kilisesi, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gibi nadide yerler sıralamak mümkün.

Malatya yemek kültürü olarak da oldukça zengindir. Patatesli içli köfte, Peynir helvası, Noğullu çorba, Etli Yarmacalı pilav, Bildik dolması gibi daha onlarca meşhur yemekleri vardır.

Malatya’ya ulaşım gerek Malatya uçak bileti ile ve gerekse otobüs bileti ile oldukça kolay. Malatya transit yolları üzerinde bulunduğu için ulaşım ağıl çok gelişmiştir. Malatya’dan birçok ilimize direkt ve aktarmalı olarak uçak seferleri düzenlenmektedir. Malatya’ya en uygun ve en rahat bir seyahat gerçekleştirmeniz için uçak bileti sitesi tüm gayretiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Sitemizde yer alan bilet arama motorundan nereden- nereye, kişi sayısı, seyahat edilecek tarih gibi gerekli yerler doldurulduktan sonra ara butonuna basın. Daha sonra karşınıza çıkan hava yolu firmaları arasında en uygun Malatya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak cebinize göre en uygun bileti seçebilirsiniz. Son adımda ise seçmiş olduğunuz Malatya uçak biletinizi %100 güvenli sistemimizden kredi kartıyla veya banka kartınızla çok pratik ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.