Online check-in nedir, nasıl yapılır? Bu ifade havalimanında bilet kontrolünün yapılması ve bagaj tesliminin gerçekleştirilmesi işlemlerine denir. Havaalanına gitmeden önce online olarak uçak bileti alınan firmanın web sitesi üzerinden yapılması gereken bu işlem ile uçak yolculuğunun daha çabuk başlaması sağlanıyor. Bu nasıl oluyor? Birçok havayolu şirketi check-in yaptıran müşterileri için ayır bir hizmet alanı sunuyor, daha önceden bilgileri alındığı için bu müşterilerin işlemleri daha kısa sürüyor ve yolculuk yapacağı uçaktaki yerine daha çabuk yerleşebiliyor.

Sitemizde bulunan Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolujet, Atlas Jet, Onur Air, Sun Express ve diğerleri online check-in işlemlerini müşterilerine sunan firmalar. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi firmadan firmaya bu işlemler değişebiliyor. Örneğin Pegasus havayolu şirketinde check-in yaptıranlar için ayrı bir check-in kontuar alanı bulunurken farklı bir firmada bu alan bulunamayabiliyor, bütün müşteriler gibi beklemesi gerekebiliyor. Bunun için havayolu şirketlerinin web sitelerinde online check-in bölümlerine bir göz atmanızı öneririz. Online check-in işlemi için rezervasyon numarası ve ad soy ad yeterli oluyor, internet ortamından yapılan bu işlemler mobil cihazlardan da yapılabiliyor. Yine bu işlemi yapmak için belirli bir süre tanınıyor yani uçağın hareket etme saatinden önce yapılması gereken bir süre. Örneğin Pegasus firmasında bu süre 72 saat olarak belirlenmiş, THY’de ise bu süre 24 saat öncesinde başlıyor.

Sitemizden alacağınız uçak biletlerinin online check-in hizmetlerinde eğer aklınıza takılan bir soru varsa bizlere iletişim yollarımızdan ulaşarak sorabilirsiniz, esen kalın.      

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir