Promosyon bilet nedir? Promosyon uçak biletini kısaca tanımlamak gerekirse indirimli bilettir. Zaten çok büyük bir indirime sahip olan promosyon biletin normal bilete nazaran uygulanmayan bazı kuralları mevcuttur.

Promosyon bilete öğrenci, çocuk, indirimleri uygulanmaz. Bebeklerde ise fiyat her uçuşta aynı olmak üzere direk uçuşlarda 34 TL aktarmalı uçuşlarda ise 37 TL’dir. Asker için V/L/T sınıflarında %10 indirim, Q/E/S/B/J/D/C sınıflarında %15 indirim verilen normal biletlerdeki bu indirim promosyon olan bilet tiplerinde uygulanmamakta. Ayrıca engelli ve engelli refakatçisi için uygulanan %20 indirim de yine promosyonlu biletlerde geçerli değil. Ancak malül gazi ve malül gazi refakatçisi için C/D/J/B/M/H sınıflarında %20 indirim, bilet promosyon kapsamına dahil olsa bile uygulanmaktadır.

Uçuşunuza kalan süreye bağlı olarak bilet alma süresi en çok 24 saattir. Yani uçuş saatine 1 gün kala  promosyonlu biletleri hiçbir şekilde satın alamıyoruz eğer online olarak uçak bileti almayı planlıyorsanız zaten  web sitesinde promosyonlu bilete rastlayamayacaksınız demektir.

Bu bilet tipinde rezervasyon ve parkur değişikliğine müsaade edilmemekte. İptal/iade işlemleri yapılmamakta ve sadece tahsil edilmiş olan vergiler iade edilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir