•  

     

 

 

 

 

 

 

 

Cagri-Merkezi

Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçak Bileti

Sivas İç Anadolu Bölgesinde bulunan nadide illerimizden biridir. Geçmiş tarihinde nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve o medeniyetlere ait eserlerin izlerini günümüze kadar taşımış Tarihi bir ildir. Kervansaray ve ticaret yolunun üzerinde yer aldığı için Selçuklular zamanında tüccarların sıkça ziyaret ettiği bir ticari merkez konumdaydı. Sivas, Konya’dan sonra en çok Selçuklu dönemine ait eserlerin bulunduğu şehrimizdir.

Sivas yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin ikinci, büyük ilidir. Tarih bakımından oldukça zengin olan Sivas, eserleriyle ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır.  Sivas, tarihi 13. yüzyıla kadar dayanan Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese, Mavi Medreseleri ile çini sanatının muazzam örneklerini barındırmaktadır. Bu yönüyle Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken yerler listesine dahil edilebilir. Ayrıca meşhur Ulu Camiisi 916 yaşı ile halen bütün ihtişamıyla dimdik ayaktadır.

Sivas, birden fazla etnik kimliği bünyesinde barındırmaktadır. Bu yönüyle zengin bir kültüre ve kozmopolit bir yapıya sahiptir. Anadolu coğrafyasında bu kadar kültür çeşitliliği bulunan il oldukça azdır.

Sivas Kurtuluş Savaşı hazırlıkları yapılan dönemde En önemli toplantılardan biri olan Sivas Kongresi’ne ev sahipliği yapmıştır. Burada yapılan bu kongre neticesinde alınan kritik kararlar, şuan içinde yaşadığımız ülkenin temelini oluşturan cinstendir. Ayrıca Sivas Kongresinin yapıldığı bina da tüm ihtişamıyla ziyaretçilerine hizmet vermektedir.

Sivas’ın doğal güzellikleri arasında Dipsiz Göl, Sızır Şelalesi, Eğriçimen Yaylası, Hafik Gölü,Tekeli Dağı, Bozğazköy gibi yerler yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgelerdendir.

Ayrıca Sivas Divriği Ulu Camii 1985 yılında UNESCO Dünya Misrasları Listesine girmiştir. Tarihi eserlerin çoğu şehir merkezinde olduğu için rahatlıkla buraları ziyaret etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yerli ve yabancı turistlerin en çok uğradığı mekanlardan bir başkası  Kaplıcalardır. Kaplıca turizmi sivas’ta hem sağlık cihetinden, hem de sauna ve sıcak su hizmeti açısından oldukça gelişmiştir.

Kentin gastronomi çeşitliliği oldukça zengindir. Bu çeşitliliğin temel sebebi etnik unsurların ve kültürlerin fazla olmasıdır. En meşhur yemekleri Sivas Köftesi ve Sivas Kebabıdır.

Peki bu kadar güzellik ve tarihi dünya gözüyle nasıl görebilirim diyorsanız www.ucakbiletisitesi.com size en kolay ve en uygun fırsatları sunmak için tüm gayretiyle hizmet vermektedir. Seyahat etmenin en kolay ve uygun yolu http://www.ucakbiletisitesi.com/ile Sivas size çok yakın. Sitemizde bulunan arama motorundan nereden nereye , tarih ve kaç kişi gibi boş alanları doldurdukatn sonra ara butonuna basın. Daha sonra önünüze istediğiniz Sivas uçak bileti fiyatları karşınıza çıkacaktır. Bu platformda firmaların verdiği bilet fiyatlarının kolayca ve hızlı bir şekilde birbiri ile karşılaştırarak en uygun Sivas uçak biletini alabilirsiniz.