•  

     

 

 

 

 

 

 

 

Cagri-Merkezi

Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinin en gelişmiş şehridir Trabzon. Zigana Dağları ile Karadeniz sahili arasında şehir kurulmuştur. Köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. Milattan önce 2000’li yıllara kadar dayanmaktadır. Eserlerinde Pers, Bizans ve Roma izlerini taşımaktadır.

İpek yolunun üzerinde bulunması , Avrupalı ve Asyalı tüccarların duraklama ve konaklama yeri olmasını sağlamıştır. Bu vesile ile birçok kavim ile tanışmış ve bu etkileşim sonucunda çok zengin bir kültüre sahip olmuştur. Tarihe kaynaklık yapan birçok mimari yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Trabzon, sahip olduğu yemek kültürüyle ve kendisine ait kültürü ile ziyaretçilerini adeta büyülemektedir.

Trabzon’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Baştan başa birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve hala bu medeniyetlere ait gerek mimari yapı ve gerekse kullanım eşyalarını kendi bünyesinde bulundurmaktadır. Trabzon’da en meşhur yerler arasında bize göre ilk sırayı Sümela Manastırı alır. Bu manastır Meryem Ana adıyla anılır. Oyma ve taş işçiliğinin benzersiz örneklerini sergileyen Sümela Manastırı taş kilise, mutfak, konuk salonu, kütüphane, kutsal tapınak, ve öğrenci odaları yer almaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müze olarak hizmete açık olan manastır, yüksek yerde yapılmasıyla müthiş bir manzarasıyla ve ihtişamıyla ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır. Bunun yanısıra Yenicuma Camii, Santa Maria Kilisesi, Saint Anna Kilisesi, Vazelon Manastırı, Ortahisar Camii, İrena Kulesi gibi mekanlar ziyaretçilerin uğrak yeri konumunda.

Doğa manzarasıyla da kendisine hayran bırakan Trabzon, sahip olduğu yayla ve doğa güzellikleri ile takvim kartpostallarını süslüyor. Bunların başında Uzungöl gelmektedir.

Yöreye özgü el sanatları ve müzik ile cana yakın ve sıcak kanlı insanları ile kafa dinlemenin, huzura gark olmanın vazgeçilmez mekanlarından. Karadeniz bölgesinde ve özellikle Trabzon ve çevresinde meşhur olan Hamsi balığı, mıhlamasıyla, pilavıyla ve çeşitli yemek türleriyle de ağızlarda mistik bir tat bırakmaktadır. Yılın dört mevsimi yeşil olan Trabzon genel itibariyle yemek kültüründe sebze ve yeşile özgü daha hafif yemeklere sahiptir. Yöre halkı oldukça çalışkan, çözüm odaklı, sıcak kanlı ve güler yüzlü olmasıyla beraber yöreye ait şivesi de bu insanları sevmekte en büyük etken oluyor.

Trabzon sahip olduğu havalimanı ve oto yolları sayesinde ulaşılması çok rahat olan bir şehirdir. Sadece Türkiye’den değil Avrrupa’dan da direkt  uçak seferleri düzenleniyor. Trabzon uçak bileti ile İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kocaeli, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Gaziantep, Siirt, Tokat, Şanlıurfa gibi şehirlere havayolu ile seyahat edebilirsiniz. Havalimanı şehrin merkezinde yer aldığı için iç merkezlere de rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Trabzon uçak bileti ile zamandan tasarruf edip gezeceğiniz mekan sayısını çoğaltabilirsiniz. Trabzon ucuz uçak biletleri ile hem maddi açıdan rahatlık hemde ruhen ve vücuden konforlu bir seyahat yaşayın. Trabzon uçak bileti almak için sitemizde bulunan sistemden nereden nereye, kişi sayısı ve tarih girerek birçok firmanın Trabzon uçak bileti fiyatını öğrenebilirsiniz. Aynı zaman da bu firmaların bilet fiyatlarını karşılaştırarak en uygun bileti satın alabilirsiniz.