•  

     

 

 

 

 

 

 

 

Cagri-Merkezi

Van Uçak Bileti

Van Uçak Bileti

Doğu’nun incisi olarak bilinen Van, Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır. İklim koşulları ile ve doğal güzellikleri ile Van, insanı kendisine hayran bırakıyor.

Van, Milattan önce 5000 yılına kadar dayanan çok köklü bir tarihe sahiptir. Tarihi ipek yolu üzerinde bulunmasından dolayı tarih boyunca gerek uygarlıklar tarafından gerekse tüccarlar tarafından uğrak bir yer olmuştur. Bu konumundan dolayı, yerleşim yeri olarak çok önemli coğrafi konuma sahiptir.

Van, Urartular’ın başkentliğini yapmıştır ve bu özelliklerinin yanı sıra güzellikleriyle, hoşgörülü ve misafirperver insanıyla tam bir doğa cennetidir.

Van, tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu yönüyle bu medeniyetlere ait bir çok eseri gerek toprak altında(höyüklerle) gerek meydanda olan eserleri ile tarihe kaynaklık yapan endemik yerlerden biridir. Bu medeniyetlerin yaşamış olduğu yerlerde bıraktıkları yaşam malzemesi ve emareleri ile  arkeolojik turizm oldukça gelişmiştir. Gürpınar ilçesinde bulunan ve tarihi 1960’lı yıllara dayanan Çavuştepe Kalesi gerek mimari açıdan gerekse tarihe kaynaklık etmesi açısında oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Bunun yanında Agarti, Keyanis, Kef, Aşağı ve Yukarı Zıvıstan, Hışet, Kalecik, Muradiye, Yoncatepe, Müküs Kaleleri ‘de oldukaç önem arz etmektedir.

Van’da çok sayıda kilise, camii, han, hamam, medrese tarih açısından önem teşkil etmektedir.

Van Kalesi, yekpare bir taş üzerine muhteşem bir mimari ile yapılmıştır. Kalenin tarihi Urartulara kadar uzanmaktadır. Van Kalesi, Van’ın en önemli simgelerinden ve turistik mekanlarından birisidir. Bunu takip eden eserler Hoşap Kalesi, Horhor Camii, Akdamar Kilisesi, Halime Hatun Türbesi, Hüsrev Paşa Medresesi, Yedi Kilise gibi daha çok tarihi yerler mevcuttur. Sizler bu müstesna mekanları gezerken tarihe bir kez daha şahitlik edeceksiniz.

Van’da gümüşçülük ve halı dokumacılığı, kilimcilik kent kültürünün en çok bilinen yönlerini oluşturur.

Van’da doğa sporları çok hızlı gelişmektedir.  Coğrafi konumu ve sahip olduğu yer şekilleri ile doğa severlerin vazgeçemeyeceği bir yerdir. Artos Dağı, Süphan Dağı, Tendürek Dağı, Akdamar Adası, Capanol Adası gibi doğa harikası yerler ile muhteşem bir doğa yürüyüşü veya doğa sporu yapabilirsiniz.

Kuş cenneti sayılabilecek olan mekanların başında Erçek Gölü, Çarpanak Adası, Karasu Deltası, Ahlat sazlığı gibi yerler çok sayıda kuş çeşidinin gelip mola verdiği yerler arasındadır.

Van’da yeme içme kültürü oldukça zengindir. En meşhurları arasında Van balığı olarak bilinen İnci Kefali gelmektedir. Van Kahvaltısı’da dünyaca tescillenmiş ve bol çeşidiyle, organik olmasıyla en önemlisi yerel lezzetleri sunmasıyla herkes tarafından övgü ile bahsedilen ürünler arasındadır. Otlu peynir bu yöreye has bir peynir çeşididir. ilkbahar aylarında tamamen organik koşullarda yetişen ve halk tarafından toplanılan bu ot, birçok hastalığa şifa kaynağı olarak belirtiliyor. Bunları takip eden yemekler; Ayran Aşı, Bulgur Aşı, Kurutulmuş Erişte Aşı, Ayva Yemeği, Cılbır, Eşkili, Helise, Kurutlu Köfte, Mıhla, Keledoş, şılık gibi yöresel lezzetler ile damak tadınızın farkına varın.

Van transit yolar üzerinde bulunduğu için ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Tabii olarak bu ulaşım ağı içinde en kolay ve en rahat ulaşım yolu hava yolu iledir. Van uçak bileti fiyatları seferin sıklaşması nedeniyle oldukça uygun bir hal haldı.  Bizde sizlere hızlı ve güvenli bir hizmet verebilmek için kendimizi yeniledik. Sitemizde yer alan bilet sorgulama yerinden en ucuz Van uçak bileti için nereden nereye, seyahat tarihi, kişi sayısı gibi yerleri gerçek bilgileriniz ile doldurun ve ara butonuna basın. Daha sonra önünüze tüm Van uçak bileti fiyatları ve firmaları çıkacaktır. Kendinize en uygun olan bileti başka firmalara ait biletler ile karşılaştırarak seçiniz. Son adım olarak kredi kartınızla veya banka kartınızla tamamen güvenli olan ödeme sistemimiz ile van uçak biletinizi çok uyguna ve rahat bir şekilde alabilirsiniz.